Karboksyterapia znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Trycholodzy natomiast zalecają ją pacjentom borykającym się z łuszczycą, wypadaniem włosów czy ich osłabieniem. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji.
Czym jest karboksyterapia?
Karboksyterapia skóry głowy polega na wykonaniu drobnych nakłuć w jej obrębie, a następnie podaniu, podskórnie lub śródskórnie, dwutlenku węgla. Substancja ta rozszerza naczynia krwionośne, umożliwiając szybsze krążenie krwi. Wraz z nią do komórek dociera więcej tlenu, który odżywia je i regeneruje. Włosy nie tylko przestają wypadać, ale też stają się mocniejsze i gęściejsze. Zabieg ten doskonale sprawdza się w przypadku pacjentów borykających się z łysieniem i osłabieniem włosów. Pomocniczo można też stosować go w łuszczycy skóry głowy. Zabieg:
- trwa od 15 do 30 minut,
- powinien być wykonywany raz w tygodniu przez około 6-10 tygodni,
- jest poprzedzony rozmową z trychologiem (celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań),
- może być poprzedzony wizytą wstępną, podczas której trycholog zapoznaje się z problemem pacjenta i dobiera stosowne rozwiązania.
Bezpieczeństwo zabiegu
Karboksyterapia jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, który nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Nie powoduje powikłań ani skutków ubocznych, dzięki czemu od razu po opuszczeniu gabinetu można wrócić do wykonywania swoich obowiązków domowych czy zawodowych. Czasami w miejscach nakłuć pojawiają się drobne sińce, jednak znikają one samoistnie w ciągu kilku dni. U pacjentów z niską tolerancją bólu stosuje się znieczulenie miejscowe, dzięki któremu nie odczuwają oni dyskomfortu.
Kiedy i gdzie wykonać karboksyterapię skóry głowy?
Karboksyterapia skóry głowy powinna być wykonana przez doświadczonego trychologa, dlatego warto wybrać renomowany gabinet. Przed przystąpieniem do pracy specjalista powinien zapoznać się ze specyfiką problemu pacjenta i dokładnie obejrzeć skórę głowy. Istnieje kilka przeciwwskazań do karboksyterapii, a są nimi m.in.: choroby serca, układu odpornościowego czy zaawansowana anemia. W większości przypadków można natomiast bezpiecznie przeprowadzić go podczas leczenia dermatologicznego łysienia różnego rodzaju. O karboksyterapii powinny też pomyśleć osoby, które mierzą się z problemem osłabionych, słabo odżywionych włosów. Zła kondycja pasm przekłada się na wygląd zewnętrzny, dlatego, zamiast stosować powszechnie dostępne kosmetyki, warto sięgnąć po sprawdzony zabieg trychologiczny.